החזרת 10% לקרן השפע, מעגל האנרגיה הושלם

שנה לאחר שפרויקט מטבעות אהבה יצא לדרך, שנה שבו הושקעו משאבים עצומים בהפקה, תחזוקה והטמעת הרגלי מסחר המבוססים על אהבה, שיתוף, שפע ויצירתיות, מערכת מטבעות אהבה של תנועת הבית שלנו מתקדמת לצעד הבא, שמשלים את המעגל האנרגטי של נתינה-קבלה ומערכת יחסים בין האדם ובין המערכת שמבקשת להזין אותו בנדיבות.

"קרן השפע" של תנועת הבית שלנו היא הסמל של ריכוז המשאבים שלנו, במטבעות אהבה, שמהם אנחנו מעניקים לחברות וחברי התנועה מטבעות אהבה תמורת השתתפות בקבוצות ריפוי, פותחים וסוגרים את היום באהבה, שיחות חמלה ותרגול אהבה עצמית ושיחות עם זרים.
"קרן השפע" היא גם זו שמאפשרת לשוק מטבעות אהבה להתקיים תודות לכרטיסיות 100 מטבעות אהבה שניתנות למשתתפים החדשים בשוק, או לכל מי שטרם צבר מטבעות אהבה מספיקים.
כמות המשאבים שנחוצים לקרן השפע כדי לממן את הפעילויות האלה עומדת, באופן קבוע, על כ10% מסך מטבעות האהבה שמצויים אצל כל חברי הקהילה.

לאחר שנה שבה "קרן השפע" הזרימה, חד צדדית, מטבעות אהבה בשביל לאפשר לכל הפרויקטים הנהדרים האלה לצמוח ולהתרחב, אנחנו מתקדמים למצב בו אנחנו מסייעים, מתוך המשאבים שצברנו, לקרן השפע להמשיך למלא את תפקידה ובכך להמשיך להזין אותנו בכלים לצמיחה אישית וחברתית כאחד. באופן הזה מעגל האנרגיה מושלם, חלק מהאנרגיה שמגיע מקרן השפע חוזר אליה וממנה חזרה לאינו וכן הלאה. ובכך כל המרחב כלכלת האהבה שאנחנו מקיימים כאן הופך לעצמאי ולזה שמסוגל לממן את עצמו.

לכן, החל מאוגוסט 2023, לאחר סיום עדכון מכירות שוק מט"א ועד שבוע לפני השוק הבא, באופן רנדומלי, יועברו מהחשבון של כל אחד אצלנו, 10% מסה"כ המט"א העומדים לרשותו, באותו רגע, חזרה ל"קרן השפע".
10% הללו הינם המינימום שיועברו ואנחנו מזמינים את חברות וחברי התנועה "לתרגל" נדיבות ולפגוש את השפע שקיים בתוך מרחב הפעילות שלנו, על ידי בחירה, אם ירצו, אף להעביר יותר מ10% מדי חודש.

מי שהעביר ביוזמתו עבור אותו חודש כמות שהינה לפחות 10% מהכמות שתהיה לו ביום ההעברה, לא יועברו ממנו עוד מט"א לצורך זה, באותו החודש.

יש להדגיש שאנחנו רואים באקט של החזרה ל"קרן השפע" מחווה חשובה ויסודית של נדיבות ושפע ולכן אם מישהו העביר יותר מה10% שלו בחודש מסוים, הדבר אינו "מצטבר" לו לחודש הבא. בכל חודש אותה נתינה מתרחשת מחדש, אצל כולם.

כמו כן, בתקופות בהן כמות ההשקעה של קרן השפע בפעילויות של תנועת הבית שלנו יורדת (למשל בחורף כשיש פחות שווקי מט"א) אז במידת האפשר אנחנו משנים את ה10% לערך נמוך יותר בהתאם למה שנחוץ להמשך מימון שוטף של קרן השפע.

כן, זה קצת מוזר ושונה. ולא כל אחד מוכן לסוג כזה של מערכת יחסים…
אבל באנו לכאן כדי להקים משהו חדש שמהווה תשתית לחברה שפועלת לפי עקרונות שפע, נדיבות ושיתוף תוך טיפוח חוויה של ביטחון שגם אם נותנים, מתי שהוא מעגל האנרגיה מביא בחזרה ואפילו יותר…

דילוג לתוכן